Telif Hakkı

Sitede yer alan makalelerin tamamı özgün olup tıbbi profesyoneller tarafından oluşturulmuştur.

Site içeriğindeki makalelerin tamamı Medista Sağlık Hizmetleri LTD. şirketine aittir.

Telif Hakkı ve İhlaller

Fikir ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında oluşurulan içerik (fikir, eser) yaratıldığı andan itibaren doğal bir koruma altındadır. Bu koruma için içeriğin tescil edilmesine gerek yoktur. (Bkz: telifhaklari.gov.tr)

Tarafımızdan oluşturulmuş ve ilk kez sitemizde yayınlanmış içeriğin telif hakları MEDİSTA SAĞLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ’ye aittir. Gerçekleşecek telif ihlalleri hakkında her türlü hukuksal başvuruyu yapma hakkı tarafımıza aittir.

Hangi Koşullarda İçerik Paylaşılabilir?

Link verilerek kaynak gösterilen site içeriği, yasal sınırlar çerçevesinde kullanılabilir. Bu şekilde kullanılan içeriğe telif hakkı talep etmemekteyiz.

Telif Hakkı İhlallerine Karşı Hangi Adımları Atıyoruz

Telif hakkı ihlali yapan site ile iletişime geçilerek içeriğin kaldırılması veya koşullarımızın sağlanması istemekteyiz. Eğer çağrımıza yanıt alamazsak;

  • Google’a telif hakkı kaldırma isteğinde bulunup, içeriğin arama motorlarından çıkarılmasını talep etmekteyiz.
  • Gerek görüldüğünde hak ihlaline karşı hukuki süreci başlatmaktayız.

Telif Hakkı Neden Önemli

Artan internet kullanımı bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Ancak artan içerikler bilgi kirliliğine neden olmaktadır. Tek konu hakkında yüzlerce makalenin bulunduğu internet aramalarında, en doğru bilgiye ulaşmak kullanıcı için zor bir hal almıştır. Bu da bilgi içerikli makaleleri ve kaliteli içeriklerin paylaşıldığı siteleri ön plana çıkarmıştır.

İnternet kullanımı ile bilgi hırsızlığı bir meslek haline gelmiştir. Kopya içerik ile ticari kazanç elde etmek isteyenlerin önüne geçmek, hem yeni üretilecek içeriğin kalitesini hem de okuyucuya ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Bilgi hiçbir zaman bir kişi veya kuruluşun tekelinde olmamalıdır. Bizler sadece başkaları tarafından oluşturulan makaleleri kendi içerikleri gibi paylaşarak, bundan ticari kazanç elde edenlere karşı telif hakkımızı kullanmaktayız.

MEDİSTA SAĞLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

error: Kopyalama yasak! Anlayışınız için teşekkürler.