Hakkımızda

Hem gerçekçi, hem de anlaşılır bilgiler sunmak amacıyla kurulan saglikbilgi.net adresi 2 yaşını tamamladı. Site içeriğinin tamamı sağlık profesyonelleri tarafından oluşturulmuştur. Makalelerin tamamı doktorlar tarafından yeniden değerlendirilmiş ve hatalı olabilecek içeriklerden arındırılmıştır.

İnternet çağında bilgiye ulaşmak kolaylaşmış olsa da ulaşılan bilginin doğruluğu tartışmalıdır. Her isteyenin makale yazabildiği, önerilerde bulunabildiği ve olabildiğince cüretkar davrandığı bir ortamda, doğru bilgiye ulaşabilmek oldukça zor.

Daha doğru bilgi, daha fazla sağlık” sloganı ile okurlarımıza gerçek bilgiyi olaştırmak amacındayız. İçeriklerimizin tamamı sağlık profesyonelleri tarafından oluşturulmuştur. Yine makalelerimizin tamamı doktorlar tarafından yeniden değerlendirilmiştir.

Medikal yazarlarımız kimler?

  • Acil tıp teknikerleri,
  • Hemşire,
  • Paramedik,
  • Laboratuvar teknikerleri,
  • Doktorlar.

Sitemizdeki içeriğin hiçbiri teşhis koymak veya tedavi amacıyla kullanılamaz. Amacımız sadece bilgi vermektedir.Okurlarımızın anlayabilmesi için tıbbi dili mümkün olduğunca az kullanmaya özen göstermekteyiz.

Sitemize ulaşan her okuyucu kafasındaki bir soruya cevap aramaktadır. Bizler bu soruya olabildiğince gerçekçi cevaplar verme amacındayız. Bu sorulara cevaplar verirken aldatıcı bilgilerden kaçınmaktayız. Yazılarımızı belli başlı sağlık otoritelerini, tıbbi kaynakları ve bilimsel verileri kullanarak hazırlamaktayız. Mümkün olduğunca bu referanslara yazılarımızda yer vermekteyiz.

Sağlık oldukça hassas ve suistimale açık bir alan olduğu için, yazılarımızın tedavi kısmında oldukça seçici davranmaktayız. Okuyucuya yararı olmadığını ve hatta zararı olabileceğini düşündüğümüz geleneksel tedavi yöntemlerine yer vermemeye özen göstermekteyiz. Kulaktan doğma bilgiler, başkaların kişisel tecrübelerine dayanarak yazılarımıza şekil vermediğimizi bilmenizi isteriz.

Tıp, ucu bucağı omayan kocaman bir deniz gibidir. Bizim verdiğimiz bilgiler bu denizden belki bir bardak belki de bir damladır.

Herkesin bildiği üzere, tüm dünyada tanı ve tedavi yerleri hastanelerdir. Bundan dolayı hiçbir internet adresi tanı veya tedavi adresi olamaz. Bizler sadece doktorunuzun size koyduğu tanı yada şikayetlerin olası nedenleri hakkında bilgiler paylaşabiliriz.

Tıpta çok hızlı gelişmelerin yaşandığı günümüzde, bugün doğru olan bilgi yarın tamamen yanlış kabul edilebilir. Bu gelişmelerle birlikte bizler de geri kalmamak amacıyla yazılarımızı olabildiğince güncel tutmalıyız.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki paylaştığımız bilgilerin hiçbiri tanı ve tedavi aracı olmayıp, bu amaçla kullanılamaz.

Bizler özgün olmayı kendimize amaç edindiğimiz için, yazılarımızın tamamı saglikbilgi.net adresine aittir. Diğer sitelerden kopyalanmış bir içeriğe yer vermeyeceğimiz gibi, kaynak göstermeden başkalarının emeğini kendimizinmiş gibi göstermeyi de etik dışı kabul etmekteyiz.

Paylaştığımız bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız veya kafanızda ki sorulara cevap bulamadıysanız, lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Site içeriğinin tamamı Medista Sağlık Hizmetleri LTD şirketine aittir.

error: Kopyalama yasak! Anlayışınız için teşekkürler.