Hakkımızda

Sağlık konularında anlaşılabilir bilgiler sunmak amacıyla saglikbilgi.net adresini kurduk. Okuyan herkesin anlayabilmesi için tıbbi dili mümkün olduğunca az kullanmaya özen gösterdik.

Sitemize ulaşan her okuyucu kafasındaki bir soruya cevap aramaktadır. Bizler bu soruya olabildiğince gerçekçi cevaplar verme amacındayız. Bu sorulara cevaplar verirken aldatıcı bilgilerden kaçınmaktayız. Yazılarımızı belli başlı sağlık otoritelerini, tıbbi kaynakları ve bilimsel verileri kullanarak hazırlamaktayız. Mümkün olduğunca bu referanslara yazılarımızda yer vermekteyiz.

Sağlık oldukça hassas ve suistimale açık bir konu olduğu için, yazılarımızın tedavi kısmında oldukça seçici davranmaktayız. Okuyucuya yararı olmadığını ve hatta zararı olabileceğini düşündüğümüz geleneksel tedavi yöntemlerine yer vermemeye özen göstermekteyiz. Kulaktan doğma bilgiler, başkaların kişisel tecrübelerine dayanarak yazılarımıza şekil vermediğimizi bilmenizi isteriz.

Tıp, ucu bucağı omayan kocaman bir deniz gibidir. Bizim verdiğimiz bilgiler bu denizden belki bir bardak belki de bir damladır sadece. Yani verdiğimiz bilgiler birer özetten fazlası değildir.

Herkesin bildiği üzere, tüm dünyada tanı ve tedavi yerleri hastanelerdir. Bundan dolayı hiçbir internet adresi tanı veya tedavi adresi olamaz. Bizler sadece doktorunuzun size koyduğu tanı yada şikayetlerin olası nedenleri hakkında bilgiler paylaşabiliriz.

Tıpta çok hızlı gelişmelerin yaşandığı günümüzde, bugün doğru olan bilgi yarın tamamen yanlış kabul edilebilir. Bu gelişmelerle birlikte bizler de geri kalmamak amacıyla yazılarımızı olabildiğince güncel tutmalıyız. Yeni gelişmeler ile birlikte ilgili yazımızda güncellemeler yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki paylaştığımız bilgilerin hiçbiri tanı ve tedavi aracı olmayıp, bu amaçla kullanılamaz.

Bizler özgün olmayı kendimize amaç edindiğimiz için, yazılarımızın tamamı saglikbilgi.net adresine aittir. Diğer sitelerden kopyalanmış bir içeriğe yer vermeyeceğimiz gibi, kaynak göstermeden başkalarının emeğini kendimizinmiş gibi göstermeyi de etik dışı kabul etmekteyiz.

Paylaştığımız bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız veya kafanızda ki sorulara cevap bulamadıysanız, lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

error: Kopyalamak yasak! İçeriği çalan hırsızlara karşı ufak bir önlem. Anlayışınız için teşekkürler.