Hakkımızda

Sağlık konularında anlaşılabilir bilgiler sunma amacıyla saglikbilgi.net adresini kurduk.

Sitemize ulaşan her okuyucu kafasındaki bir soruya cevap aramaktadır. Bizler bu soruya olabildiğince gerçekçi cevaplar verme amacındayız. Bu sorulara cevaplar verirken aldatıcı bilgilerden kaçınmaktayız. Bunu yaparken belli başlı sağlık otoritelerini, tıbbi kaynakları ve bilimsel verileri kendimize referans olarak görmekteyiz. Yazılarımızda referanslara yer vermekteyiz.

Sağlık oldukça hassas ve suistimale açık bir konu olduğu için yazılarımızın tedavi kısmında oldukça dikkatli davranmak zorundayız. Okuyucuya zarar vereceğini düşündüğümüz geleneksel tedavi yöntemlerine yazılarımızda yer vermemeye özen göstermekteyiz.

Tıp oldukça geniş bir bilim dalı olduğundan verdiğimiz bilgilerin kısa özetler olduğunu ve bu bilgilerin sadece ufak bir parçasını paylaşabildiğimizi bilmenizi isteriz.

Herkesin bildiği üzere tüm dünyada tanı ve tedavi yerleri hastanelerdir. Bundan dolayı hiçbir web sayfası tanı amacı taşıyamaz ve bu amaçla kullanılamaz. Bizler sadece doktorunuzun size koyduğu tanı yada şikayetlerin olası nedenleri hakkında bilgiler paylaşabiliriz.

Sağlık konularında çok hızlı gelişmelerin yaşandığı günümüzde bugün doğru olan bilgi yarın tamamen yanlış kabul edilebilmektedir. Bu gelişmelerle birlikte bizler de geri kalmamak amacıyla yazılarımızı olabildiğince güncel tutmalıyız. Yeni gelişmeler ile birlikte ilgili yazımızda güncellemeler yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Paylaştığımız bilgilerin hiçbiri tanı ve tedavi aracı olmayıp bu amaçla kullanılamaz.

saglikbilgi.net adresi nereden çıktı?

Sitemizde özellikle hastalıkların nedenlerini, belirtilerini, tedavisini ve bazı labaratuvar testlerine yer verdik.

Sitemizde özellikle şu 6 soruya cevap verme amacındayız

  1. Hastalık veya şikayetler neden olur?
  2. Hastalık veya şikayetlerin nedenleri nelerdir?
  3. Hastalıkların belirtileri nelerdir?
  4. Sağlık hakkında bazı uygulamalar nasıl yapılır?
  5. Bazı durumlara ne iyi gelir veya bu durumlar nasıl geçer?
  6. İlgili belirtinin veya hastalığın tedavi seçenekleri nelerdir?

Bizler özgün olmayı kendimize amaç edindiğimiz için yazılarımızın tamamı saglikbilgi.net adresine aittir. Diğer sitelerden kopyalanmış bir içeriğe yer vermeyeceğimiz gibi, kaynak göstermeden başkalarının emeğini kendimizinmiş gibi kullanmayı da etik dışı kabul etmekteyiz.

Yazılarda yorum kısmı açık bırakılmış olup, etik kurallar içerisindeki tüm yorumlar yayınlanacaktır.

Paylaştığımız bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız veya kafanızda ki sorulara cevap bulamadıysanız, lütfen bizlerle iletişime geçiniz.