Popüler Sağlık

Genç Bir Görünüm İçin 6 Öneri

genç bir görünüm için

Kim genç görünümünü kaybetmek ister ki? Kimse yaşlanmayı istemez ve hep genç kalmak, genç görünmek ister. Bazı alışkanlıklardan vazgeçerek, yeni alışkanlıklar edinerek yaşlanmadan kaynaklı birtakım izleri silmek elbette mümkün. Genç bir görünüm için yapabileceğinizi 6 öneriyi sizler için sunuyoruz.

1-) Beslenme Alışkanlıklarınızı Düzeltin

Yakın tarihte yapılan bir araştırmaya göre, insanlar bir önceki yüzyıla göre bu yüzyılda %40 oranında daha fazla şeker tüketiyorlar. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirerek, gece atıştırmalarından vazgeçerek sağlıklı bir cilde sahip olabilir ve genç görünümünüzü koruyabilirsiniz.

2-) Kullandığınız Saç ve Cilt Ürünlerini Dikkatli Seçin

Aslında saçlar için en güzeli zeytinyağlı sabunlar kullanmaktır. Şampuanların büyük bölümü kanserojen madde içerir ve bu hem kansere yakalanma riskini arttırır, hem de saçların uzun vadede yıpranmalarına neden olur. Cilt ürünlerinde de aynı şekilde doğal ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz. Cilt sağlığına iyi gelen ve cildi koruyan doğal besin ve ürünlerle, kozmetik ürünler asla bir değildir. Kozmetik ürünlerin de ciddi bir bölümü ilerleyen süreçte cildinize ve genel sağlığınıza zararlar verebilir. Saç ve cilt bakımı için ya doğal ürünler tercih edilmeli, ya da illa ki fabrikasyon ürün kullanacaksanız kaliteli ve zararsız ürünleri satın almalısınız.

3-) Sigara ve Alkol Kullanmayın

genç görünmek

Sigara ve alkolün vücutta bıraktığı izler, sağlığa verdiği zararlar saymakla bitmeyecek derecede çoktur. Gözaltı torbacıkları, kırışıklıklar ve sararmış dişlerden muzdarip olmak istemiyorsanız bu zararlı alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz.

4-) Uykunuzu Düzenleyin

Sağlıklı bir hayat için, en önemli faktörlerden biri de sağlıklı bir gece uykusudur. Düzenli bir uyku alışkanlığı kazanarak, yaşlanmanın beraberinde getireceği izlerden korunmanız ve bunları en aza indirgemeniz mümkün. Uykusuz geçirilen geceler, sık sık bölünen gece uykuları ve düzensiz ve geç saatlerde uyumak gözaltı torbacıkları ile beraber, genel sağlık durumunuza büyük zararlar verecektir.

5-) Kafein Tüketimini Azaltın

Eğer genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, zararlı kimyasallar içeren enerji içeceklerini terk etmeli, kafein tüketimini ise azaltmalısınız. Aşırı kafein tüketimi, kuru ve kırışık bir cilde neden olur.

6-) Diyet ve Egzersiz Yapın

Genç bir görünüm için en önemli şeylerden biri egzersizdir. Düzenli bir egzersiz ile fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu da sizin ilerleyen yaşlarda bile, genç görünmenizi sağlayacaktır. Diyet ve egzersiz, sağlıklı ve uzun bir ömrün vazgeçilmezlerindendir.

Herkesin en büyük arzularından biridir uzun bir ömür. İnsanoğlu fıtratı gereği ölmek istemez ve kendisine ölümü hatırlatan yaşlanmadan kaçmak ister. Elbette ölüm hayatın en büyük gerçeğidir. Fakat, hem sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek, hem de yaşlanmanın izlerini silebilmek için yukarıda saydığımız önerileri hayatınızda uygulayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yasemin Arıbaş

Yasemin Arıbaş

Haydarpaşa Bülent Akarcalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2014 mezunu. Marmara Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Teknikerliği bölümünü bitirdi. Özel bir hastanede meslek hayatına devam ediyor.

error: Kopyalama yasak! Anlayışınız için teşekkürler.