Tahliller

Beta Hcg Testi Nedir? Normal Değeri Kaçtır?

Beta HCG Hamile

Beta HCG (Human Chorionic Gonadotropin), gebelik tanısında kullanılan glikoprotein yapısında bir hormondur. İnsan Koryonik Gonadotropin olarak da isimlendirilen bu hormon hem kan hem de idrarda tespit edilir.

Beta HCG Nedir?

Spermin yumurta ile birleşmesi sonucunda oluşan embriyonun, rahim dokusuna yapışması ile gebelik süreci başlar. Bundan kısa süre sonra yapışıklığın olduğu bölgedeki özel bir dokudan (trofoblastik doku) beta HCG salınmaya başlar. Zamanla kanda ve idrarda belirir ve gebeliğin tayininde kullanılır. Embriyo yapıştıktan yaklaşık 24 saat gibi kısa bir sürede 5 mIU/mL seviyelerine çıkar.

Beta HCG Testi Neden Yapılır?

Testin temel amacı gebeliği saptamaktır. Dış gebelik şüphesi varsa, düşük tehditi varsa yapılabilir. Ayrıca bazı kanserlerin (testis tümörü, trofoblastik kanserler gibi) tanı ve takibinde de kullanılır.

Beta HCG testi ne zaman yükselir?

Döllenmeden yaklaşık 11 – 12 gün sonra kanda ölçülebilir seviyeler çıkar.

Beta HCG Normal Değerleri:

Gebelik Haftası Beta HCG Değeri (mIU/mL)
<3 hafta5 – 50
4. hafta5 – 426
5. hafta18 – 7.346
6. hafta1.080 – 56.500
7 – 8. haftalar7.650 – 229.000
9 – 12. haftalar25.700 – 288.000
13 – 16. haftalar13.300 – 254.000
17 – 24. haftalar4.060 – 165.400
25- 40. haftalar3.640 – 117.000

Gebe olmayanlarda (yada erken dönemde) < 5 mIU/mL, Menapoz sonrası dönemde < 9 mIU/mL olmalıdır.

Beta HCG’nin 5’in altındaki olması gebelik için negatif, 25’in üzerinde olması pozitif kabul edilir. 6 – 24 arasındaki değerler ise şüpheli olarak ele alınır ve kontrol tahlillerle takip edilir.

Dış gebelikte veya düşük tehditi durumlarında hormon seviyeleri gebelik haftasına göre beklenen değere çıkamaz. Test sonucuna bakarak gebelik haftası hesaplama yanıltıcı olabilir.

Normal gebeliğin erken dönemlerinde β-HCG kan seviyesi her 2-3 günde iki katına çıkar. İlk 4 haftalık süreçte 2-3 günde iki katına çıkmaya devam eder.Eğer bu artış olmazsa gebelikte problem olduğu düşünülür. Gebelik haftası ilerledikçe iki katına çıkma süresi uzar ve 4 günü bulur.

İlk atlatılan adet döneminde 50 – 100 mIU/mL seviyelerine çıkar. Son adetten 60 – 80 gün sonra en üst seviyeye(30.000 – 100.000) çıkar. Son adetten yaklaşık 4 ay sonra 5.00 – 10.000 mIU/mL seviyelerine iner ve doğuma kadar ortalama bu değerleri korur.

Beta HCG Yüksekliği Nedenleri

Gebelik dışında yükseldiği durumlar şunlardır;

 • Dış gebelik
 • Molar gebelik
 • Düşük yapma (abortus)
 • Bazı mide kanserleri (gastrik karsinomlar)
 • Bazı pankreas kanserleri
 • Tümörler:Bazı karaciğer tümörleri, gestasyonel, trofoblastik tümörler, germinal hücre kaynaklı gonadal tümörler
 • Erkeklerde testis tümöründe yükselebilir.

Gebelik esnasında yüksek olan β-HCG değerlerinin düştüğü durumlar;

 • Düşük tehditi
 • Düşük
 • Anne karnında fetusun ölmüş olması.

Adet geciktikten sonraki ilk hafta içinde idrarda gebelik tayini yapılabilir. Kanda ise daha erken tesbit edilir. Çoğu kadında adet gecikmesinden sonraki ilk günde, kan Beta HCG değeri 25 mIU/mL seviyesine ulaşmış olur.

Gebelik testlerinde dikkat edilmesi gereken durumlar;

 • İdrarda kanama veya protein kaçağı varsa idrarda yapılacak gebelik testi yalancı pozitif sonuç verebilir. Yani gebe olunmadığı halde test pozitif çıkabilir.
 • İdrar söktürücüler ve prometazin gibi ilaçlar gebelik olduğu halde testin negatif çıkmasına neden olabilir(yalancı negatif).
 • Epilepsi ilaçları, parkinson ilaçları ve bazı psikiyatri ilaçları gebelik olmadığı halde testi pozitif çıkarabilir(yalancı pozitif).

Gebelik teşhisi için tek kan tahlili yeterli midir?

Adet dönemi gecikmiş kişide bu testin anlamlı derecede yüksek olması gebeliği gösterir. Ancak normal gebeliği göstermek için tek kan tahlili yeterli olmayabilir. Seri kan tahlilleri yaparak bu testin artış miktarı takip edilmelidir. Eğer istenen düzeyde artış olmazsa dış gebelik ve düşük gibi durumlardan şüphe edilir.

Test sonucum negatif sonradan yükselebilir mi?

Evet yükselebilir. Eğer testi erken dönemde yaptırdıysanız sonradan yükselebilir. Döllenen yumurtanın rahim dokusuna yapışıp beta HCG salgılaması yaklaşık 11 günlük bir zaman alır. Eğer bu 11 günlük sürede test yaptırdıysanız sonucunuz negatif çıkabilir.

Hamilelik ultrasonla ne zaman görülür?

Gebeliğin yaklaşık 5 haftasında ve β-HCG seviyesi 2000-3000 seviyelerindeyken gebelik kesesinin görülmesi beklenir. Kese çapı ölçülerek tahmini gebelik yaşı hesaplanır.

Son adet tarihine göre gebelik haftasını hesaplamak için gebelik haftası hesaplama isimli yazımıza tıklayınız.

İdrarda gebelik tayini daha pratik ve daha rahat olsa da kan testi kadar duyarlı değildir.

346 Yorum

 • Merhabalar 26ekimde normal adetimi gördüm 20-22kasım arası kahverengi akıntım oldu çok az bugünde tahlil yaptırdım beta hcg 0.03 ne demek olduğunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

  • Test sonucunuz negatif. Şu an işin geneliği düşündürmüyor. Ancak adet döneminiz gecikirse kontrol yapmak gerekir.

  • Merhaba, daha çok yükselmesi beklenirdi. Yani beklenenden daha az artış olmuş. Doktorunuzun değerlendirmesi daha sağlıklı olur.

 • Merhaba adetime 9 gün vardi beta hcg 0.63 çıktı simdi adetime 5gün var beta hcg 2.30 çıktı sizce bu deger yükselir mi yani bir hamilelik söz konusu olabilir mi testi 4 gün arayla yaptım ilki 0.63 ikincisi 2.30

 • Merhaba ilk beta hgc degerim 18.5 çıktı.1.5 gün sonra <1.20 2 gün sonra <5.0 çıktı ve hala kanamam olmadı sizde neden böyle bir durum oldu yardımcı olabilir misiniz? İlk iki testim aynı kurumda son testim farklı bir kurumda yapılmıştır. Teşekkürler.

 • Merhaba ben en son 5 ağustosta adet oldum kasık ağrısı ve bulantiyla gittim beta hcg için kan aldılar 0.12 cıktı ve hamile yaklasik gebelik yaşı yaklaşık hcg araligi(hafta) yaziyo acaba anlamı nedir? acil dönemisiniz

  • Sonucunuz negatif yani gebelik düşündürmüyor. Beta hcg seviyesine göre gebelik haftası bilgilendirmesi çoğu test sonuçlarında bilgilendirme amaçlı bulunmaktadır.

 • Merhabalar sat 8 temmuz ilişkim 16 temmuzda oldu ilişkiden 49-56–60. Günlerinde farklı merkezlerde kan testi yapıldı ilk ikisi 2 den küçük çıktı sonuncusu 0.1 ilişkiden sonra 19 Ağustos’ta adet oldum ama adet mi yerleşme mi tam emin olamıyorum önce kahverengi pembe lekelenme sonra normal adete çevirdi 1.5 gün yoğun diğer 3 gün az az geldi ve yine kahverengi lekelerle bitti normalde 2-3 gün yoğun olurdu zaten çok stres yaptım gebelik belirtilerin hepsini yaşıyorum bu Arada 3 kere usg bakıldı hep temiz çıktı sizce 2 Aydan sonra gebelik çıkar mı ?

 • Merhabalar hocam.son adetim ilk günü 16 agustos.5 eyllde 4 5 damla şeklinde pembe akıntim oldu.bugun yani 6 eylulde kan testi 0.1 cikti.acaba erkenmi yapmis oldum testi.tekrardan yaptrmam gerekirmi.

 • Merhabalar. 2 ağustos önceki adetim gecikince mide bulantım ve ishal durumum oluşunca 30 ağustosta kan testi yaptım beta hcg 88 çıktı ; doktor düşük oran dedi ; 2 gün sonra tekrar bakalım değere dedi . Çok az yerleşme kanaması gibi kanamam var 3 gündür . Çok endişeliyim çünkü yaşımda 39 .

 • Merhaba benim adetim 1 hafta var erken gebelik testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı kan testi yaptım 3.1 çıktı sizce gebelik olabilir mi

 • merhaba doktorum 3 haftalık hamile olduğumu söyledi ilk beta testimi 2 gün önce yaptırdım 10000 çıktı bugün 5000 çıktı bir sorun olabilir mi yada hastanenin cihazına göre fark yapabilir mi?

  • Tahlillerde hata payı her zaman olabilir. Ancak hastaneden hastaneye bu kadar fark beklemeyiz. Testinizin düşmüş olması dikkate alınmalıdır. Doktorunuzla iletişime geçiniz.

  • Şayet gebelik olsaydı testinizin bu süreçte yükselmesi beklenirdi. Yine de kesin konuşamıyoruz. Adet gecikmeniz gebelik dışı nedenlere bağlı gelişmiş olabilir. Lütfen doktora başvurunuz.

 • Merhaba. Ben 13 Ağustos ta çatlatma iğnesi oldum. Öncesinde gonal f iğne ile yumurtam geliştirildi. Fakat dün sabah saatlerinde az bı kanamam oldu. Bugun de sabah biraz oldu sonra olmadı. Dün (27 Ağustos ta) gebelik testi yaptırdım ve sonuç 75,88 çıktı. Kasık ağrılarım var çok şiddetli olmasa da. Hamile olabilir miyim acaba?

  • Gebelik olabilir. Embriyonun rahime yapıştığı dönemlerde hafif kanama olabilir ve kadınlar bunun adet kanaması ile karıştırabilir. Şu an net yorum yapmak için çok erken. Kontrol testlerde çıkacak sonucuna göre değerlendirmek gerekir.

  • Test sonucunuz pozitif yani gebeliği destekliyor. Ancak sağlıklı bir gebelikten bahsetmek için henüz erken. Takip edilerek kontrol testler yaptırmanız gerekir.

 • Merhabalar. 1,5 haftadır süren mide sıkıntılarım, bas donmelerim, ishal problemlerim sonucunda mide üşütmesi denilmesi üzerine 2 tane ilaç kullandım. Bir yandan da lustral special kullanıyordum. İlaçlardan sonra sıkıntılarımın devam etmesi ve kokulara karşı da aşırı duyarlılık olması sebebi ile tekrardan dün hastaneye gittim ve beta hcg değerime baktılar. Polikistik over problemim nedeni ile bir gebelik beklemiyordum ancak sonuçlar : 10000>test mlU/ml çıktı. 5-6 hafta arası gebelik olduğunu söylediler. 10000 nasıl bir değerdir ? Ben listede göremiyorum, yardımcı olursanız cok sevinirim.

  • Bizim paylaştığımız tabloya göre de 5-6 haftalık gebelik haftasına denk geliyor. Bunlar tahmini değerlerdir ve kesin gebelik hafasını vermez. Ultrason yaptırarak hem gebelik hem de bebeğin yaşı hakkında sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 • Mrb bende bugun test yaptirdim 2.30 cikti negatif ama sol kasigim cok agriyo belim filan hamilelik belirtisinden supelendim ama adetim bitti ama az oldum fazla olmadim ustunden 10 gun gecti napmaliyim adetime 15 gun var

  • Gebelik dışı nedenlerde de bu şikayetler görülebilir. Rahatsız edecek seviyede ağrınız varsa acil servise başvurabilirsiniz. Söyledikleriniz ve sonuçlarınız gebeliği düşündürmüyor.

  • Değeriniz yüksek yani gebeliği düşündürüyor. Ancak daha net konuşabilmek için kontrol test yaptırarak baktırmanız gerekebilir.

 • merhaba.benim adet araligim 35 gun.en son 48 gun once adetim oldu.yani bugun gecikmenin 13cu gunu.idrar testinde birsey cikmayinca kanda baktirdim. ve 5.7 cikti.supheli oldugu soylendi.sizce hamilelim ola bilirmi? adet sancisi gibi birsey de hiss etmiyorum.cevaplarsaniz sevinirim😊

 • Merhaba en son adet başlangıcım 9 temmuz biz 10 temmuzda hastaneye gidip beta hcg yaptırdık sonuç 74.03 çıktı ve 4 gün sonra yani 14 temmuzda aynı hastanede tekrar beta hcg testi yaptırdık sonuç 166.25 çıktı değerler 2 katkı kadar artık olmamış bu sizce sıkıntılı bir durum mu ve böyle olupta normal ilerleyen gebeliklerde olabiliyor mu

 • Merhaba benim size bir sorum vardı gebelik testi yaptım ama negatif çıktı ama hamilelik belirtilerin hepsi var bende hamile olup olmadığımı nasıl anlayabilirim doktora gitmem gerekirmi

  • Testin negatif olması (kan testi) gebeliği büyük oranda dışlar. Tabi test hataları gibi faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir. Şikayetleriniz için doktora başvurmanız en sağlıklısı.

 • Merhaba! Son adet tarihim 8 temmuz 7 agustosta beta hcg 460 13 ağustosta ise 1200 dr dış gebelik değil kese görünüyor dedi 20 agustosta bakalım ona göre kesin birşey konuşuruz dedi tarihe göre hcg değeri çok mu kötü istediğim gibi katlanarak artmıyor dedi her ihtimale karşıda progestan başlattı lütfen bilgilendirir misiniz

 • Merhaba iyi günler benim idrar testimde hafif bir pembelik cikmisti daha edet gunum gecmemisti kan verdim testimde 166.5 cikti ogunden beri idrar testlerimde 2.cizginin pembesi git gide cogaliyor hamilemiyim

 • Merhaba benim son adet tarihinin 22 temmuz ve 11 Ağustos da ilaç almam gerektiğini için bhcg baktırmam gerekti . Adetime 10 gün vardı ve değerim 4.0 çıktı . Sizce normal mi . Normal de değerlerim 0 yada 1 çıkardı. Gebelik olabilir mi.

 • Merhaba en son adet tarihim 25.06 kan tahlillimi 03.08 de yaptirdim 1075 cikti 8 agustosta doktora gittim hesaba gore 6 hafya 2 gun olmasi gerekirken 4 hafta 2 gun cikti ultrasonda kese gorundu ama bebek gorunmedi sadece kesede 1 damla su var dedi doktorum 2 gun arayla beya hcg istedi 09.08 de yaptirdim 3898 cikti 11.08 de yine yaptiracagim sizce bu verilere gore drum nedir cunku belirsizlik beni bitirdi😣

  • Doktorunuz takip sonrası tekrar ultrason ile değerlendirebilir. Net birşey söylemek zor. Doktorunuzun değerlendirmesini beklemeniz gerekecek. Eğer kontrollerde de kese olduğu halde bebek görünmezse boş gebelik lehine yorumlanabilir.

 • Merhaba iyi günler benim hcg testimde 167,5 çıktı doktorum varla yok arası dedi net bişey konuşmadı ama kaç haftalık dediğimdede 4-5 haftalık diye konuştu gebelik var mı yok mu çok kafam karıştı bu konuda yardımcı olur musunuz

  • Büyük ihtimalle gebelik var. Doktorunuzun net konuşamaması gayet doğal. Gebelik kesesini görünceye kadar genellikle ilgili temkinli konuşurlar. Çünkü düşüklerin (kimyasal gebelik dahil) en sık görüldüğü dönem gebeliğin erken evreleridir. Ayrıca bu testin yüksek olması normal gebeliği %100 göstermez. Bundan dolayı doktorunuzunda daha net konuşabilmesi için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

 • Merhaba
  Benim geçen ay adetim 4 temmuz idi.
  Ayin 30 una kadar yine olmam gerekti.
  Ve 28 inde kanamam oldu. Ama 3 gün sürdü. Ve bu da normal kanama değildi. Leke gibi ve siyahtı.
  3 gün boyunca 2 ped degistirdim.
  Sonra aşılama için doktora gideyim dedim. Doktor 3.gün olan ayın 30unda test aldı. Beta hcg 48.93 cıktı.
  Bi gün ara ile yine yaptım.
  111.42 cıktı. Birgün arayla yine yaptım. Yani bugün. 217.98 cıktı.
  Ben hamile miyim?
  Geçen hafta perşembe de beta hcg ye baktım. Negatif cıktı…
  Ben hamile miyim. Gerçek gebelik mi, dış gebelik mi çok korkuyorum.
  Çocuğumun olmasını da çok istiyorum
  4 yıldır evliyim. Çocuk yok. 2 kere gebe kaldım. Her ikisinde de bebeğimin kalbi durdu diye aldırdım. Artık Allah’ın izniyle gerçekten sağlıklı bir gebeliği çok istiyorum.
  Aydinlatirsaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

  • Düzenli aralıklarla bakılan testin katlanarak yükseliyor olması büyük oranda gebelik anlamına gelir. Dış gebelik tahliller tamamen normal olsa bile ihtimaller arasındadır. Sağlıklı bir gebelikten söz edebilmek için bir süre beklemeniz gerekecek. 5. hafta civarında yapılacak ultrason daha sağlıklı bilgi verecektir.

 • 2 kez düşük yaptım şuan 2 gün geçti adetimin üzerinden kan testi yaptırdım değerler 1000 çıktı sizce kaç günlük yada haftalık adet tarihim 26

 • Merhaba
  Son adet tarihim 4 Temmuz. 30 Temmuz da yeniden regl olmam gerekirdi ama henuz gelmedi.
  Kan tahlili yaptirdim beta hcg 75 cikti
  Hamile miyim?
  Cogul gebelik icin ortalama degerler nedir?
  Tesekkurler

  • Sonucunuz gebeliği lehine görünüyor. Ancak bu dönemler kritik olduğu için kontrol testlerle yükselmeyi takip etmek gerekebilir. Çoğul gebelik için direkt ortalama bir değer söyleyemeyiz. Çoğul gebelikte bu test daha hızlı yükselebilir. Hızlı yükselmesi her zaman çoğul gebelik olacağı anlamına gelmez.

 • Merhabalar. İlk kan testin de değerlerim 22 çıktı doktor düşük çıkmış dedi. Ve 5 gün sonra tekrar kan verip sonucum 182 çıktı yine düşük dedi. 4 gün sonra tekrar kan vericem yükselme olurmu. Son adet tarihim. 30.06. 2018 Düşük çıkması normal mi?. Yükseliş olur mu?. Şimdiden teşekkürler.

  • Yükselebilir ancak ne kadar yükseldiği önemli. İstenilen seviyede yükseklik olmazsa normal olmadığı düşünülür. Eğer tahliliniz düşerse bu da düşük lehine (kimyasal gebelik) yorumlanır.

 • Merhaba benim sorun şu en son 13 haziranda adet oldum ve benim adetlerim düzensiz di ilk hastaneye gittiğim tarih 13 temmuz beta sonucu 51.3 çıktı sonra 17 temmuzda gittim 211.3 çıktı sonra 23 temmuzda gittim 828 çıktı ve bu arada lekelenmelerim vardı doktor iki hafta sonra gel bakalım dedi ultrasonla neyse dün yani 28 temmuzda biraz ağrım vardı acile gittin ve ultrasonla baktı dr bi keseye benzer birşey var dedi ama gene kesin konuşmadı ve kan istedi ondada sonuç 1249.2 çıktı ve normal degil dedi pazartesi bir daha ver kan dedi anlamadım ben hiç birşey ve çok kötüyüm ne yapacağımı şaşırdım bana yardımcı olun allah isteyen herkeze nasip etsin inşallah

   • merhaba hocam 13 haziranda adet oldum ve 13 temmuza b-hcg değeri 26. 03 sonra 16 temmuz da 123.1 sonra 20 temmuzda 986 ve sonra 26 temmuzda 3881 Di ve bugün 1 ağustosta 5000’binden büyük diye gösterdi. 26temmuzda hastaneye gittiğimizde çoçuk ultrasonda görünmedi. sizde dış gebelik varımı bir sıkıntı mı var

 • 5 temmuzda eşimle ilişki yaşadık. 3. Gün *** ertesi gün hapı kullandım. Adet gecikmesinin ikinci günü kanda hcg negatif çıktı 0.1 ama son bir yıllık takvimime göre hiç gecikme olmamıştı. Son adet tarihim 26 haziran ve bu ay 24 unde olmam gerekiyordu. Sizce tekrar test yapmalı miyim ya da normalde düzenli olan adetimin gecikme nedeni ne olabilir?

 • Merhabalar 24.07.2018 tarihinde 198 olan kan değerim 26.07.2018 tarihinde yani 2 gün sonra 298 olmuş kan değerlerimdeki gelişim normal sayılabilir mi?

 • Merhaba benim son adet tarihim 20 haziran 24 temmuzda beta hcg yaptırdım 45.16 çıktı. Ama bugün kanamam oldu adet kanamasıyla birebir. Sizce hamilemiydim düşük mü yaptım. Lütfen yardımcı olur musunuz

 • merhaba, beta hcg oranları 20.07 de 9,54 22.07 de 20.51 25.07 de 23 olarak çıktı. yarın doktordan randevu aldım gidecem de dış gebelik mi var acaba? adetimin günü gelmedi daha

 • 17 haziran ilk adet günüm.16 temmuzda kan testi yaptırdım HCG 166 idi.24 temmuzda yaptırdım hcg 6090.00 çıktı sizce bu normal mi. Çoğul gebelik olabilir mi?

  • Hızlı bir artış var. Çoğul gebelik olabilir ancak bu sadece bir ihtimal. Bu tahlil çoğul gebelik demek için yeterli değil. Doktorunuz ultrasonla daha sağlılı bilgi verebilir.

 • Benim sorum olacaktı lütfen cvp verebilir misiniz
  Hamilelikten şüpheleniyorum adetime 5 gün var ve ben dün kan testi yaptırdım beta hcg 2.30 çıktı bu sonradan artar mı hamile olma şansım var mı?

 • Merhaba ben enson 14 haziranda adet oldum.20 haziranda temizlendim.bugün bthcg kan tesi yaptırdım 2.0 çıktı.negatif dedi doktor.ama belim çok ağrıyor ve akıntım var.acaba sonradan betahcg yükselirmi?normalde hiç adet düzensizliğim yoktur.her ay aynı günde adet kanamam olur.acaba yumurtlama döneminde mi test yaptıdgm için negatif çktı.

  • Adet gününüz yaklaşık 10 gün geciktiği halde test negatifse gebelik dışı nedenler düşünülür. Yani gebelik olsaydı testin şimdiye kadar pozitif çıkması beklenirdi. Kadın doğum doktoruna muayene olunuz.

 • Merhabalar 3 Temmuz’da regl oldum 8 Temmuz da temizlendim temizlendikten sonra ki haftada inanılmaz bir uyku hali ve sağ kaşığımda harı gaz agrısı gibi bir belirtiden tahlile gittim çubuk test yaptılar ikinci çizgi silik çıktı . Bir gün sonra kan tahlilime gittim oran 0.65 çıktı bir sonraki gün tekrar gittim 0.80 çıktı belim agrıyor ve göğüs uçlarım da sızlama var sizce hamilemiyim

  • Kan sonucunuz negatif, gebelik düşündürmüyor. Ancak henüz erken dönemler olduğu için şüpheniz olursa kontrol test yaptırabilirsiniz. Kan testleri, eczaneden alınan pratik testlere göre daha güvenilirdir.

 • Son adetim 17 haziran bugun doktora gittim ultrasyonda cikmadi cubuk testi yaptim cikti kan testi de 6010 cikti hamilemiyim acaba

 • Merhaba
  09.07.2018 beta hcg 50.7
  11.07.2018 beta hcg 98.7
  13.07.2018 beta hcg 242.7
  15.07.2018 Beta hcg 600.1 çıktı değer artışı normelmidir ve kaç haftalık hamileyim son adet tarihinin ilk günü 7 haziran

  • Artış hızı normal görünüyor. Sitemizde yer alan gebelik hesaplama aracı ile son adet tarihine göre hesaplama yapabilirsiniz. Doğru gebelik haftanızı öğrenmek için doktorunuzun ultrason ile değerlendirmesi gerekir. Bunun için de bir süre beklemeniz gerekecek.

 • Merhaba benim adetim 16 gün gecikti belim çok ağrıyor halsizlik çok fazla ve sürekli tuvalete çıkıyorum akintim var dün kan testi yaptırdım 1,5 çıktı gebelik yok dediler ama aklım karıştı sizce hamilemiyim yada testi tekrarlamali miyim?

  • Test sonucuna bakılırsa gebelik yok. 16 gün gecikme uzun bir süre, eğer gebelik olsaydı testin yükselmiş olması beklenirdi. En doğrusu kadın doğum doktoruna başvurmanız. Şayet şüphe ederse kontrol test baktırabilir.

 • Merhabalar. Son adet tarihimin başlangıcı 11 haziran 2018 bitişi 16 haziran. 18 haziran ve 22 haziran da ilişkiye girildi.. ve gebelik şüphesi yaşadığım için 5 temmuzda kan testi yaptırdım sonuç 120 çıktı 11 temmuzda doktorum tekrar kan testi aldı 900 lerde çıktı değer.. bu tarihlere göre değerlerin bu şekilde yüksek oluşu normal gebelik içerisinde çoğul gebelik olabileceğini gösterir mi bize.. Yoksa bu değerler tamamen tekil gebelikte normal midir?

 • Merabalar benim 12 günüm geçiyor 4 gün önce kan testi yaptım. 100 çıktı sizce gebelik durumu var midir . Teşekkürler simdiden

 • Merhaba . Benim fshim yuksek 10.33 amh 1.78 yani normal yolla gebe kalma sansim dusuk. Adetim bu ay 10 gun gecikti iki idrar testi silik cizgi cikti. 7 . Gun gecikmede beta hcg 18,71 cikti .2 gun sonra 3.27 ye dustu bugunde 2 oldu. Daha once adetim hic gecikmemisti . Bundan sonra degerin yukselme ihtimali yoktur degilmi yani gebelikten kesin olarak soz edilemez

  • Yükselmesi beklenmez. Adet gecikmeniz başka nedenden kaynaklı olabilir. Kadın doğum doktoruna başvurmanız gerekir. Not: Tıbbi durumlarda hiçbirşey için imkansız diyemeyiz.

 • Adetime 5 gün kala hcg testim 1.20 cıktı halszliğim ve bulantılarım var ilerleyen dönemde hcg deger im yükselme ihtimalim var mı

 • Merhaba,
  Geçen ay gecikmeli regl oldum genelde 27-30 gün arasi iken 35.gun geldi bu ayda 28. Gunde gebelik testi yaptırdım 0.5 çıktı. Acaba yine gecen ay gibi geç yumurtlama olduysa degerin yukselme ihtimali olur mu ?

 • Merhaba beta 0.03 çıktı adetime 6-7 gün var. Acele ettim erken baktım. Sonuç değişir mi acaba sonradan. Yükselir mi değer. Ya da hamile değil miyim bu ay? Teşekkür ederim

 • Merhaba ben 4 haftalık hamileyim ilk doktora gittigim de lan değerlerim 400 cıktı bir hafta sonra tekrar cagirdi doktorum o zamanda 16 bin olmus yükseliş var acaba imiz gebelik olabilir mi

 • Merhabalar benim de adetim gecikti 5 gun ve hastaneye gidip beta hcg testi yaptim 56.60 cikti doktor hayirli olsun dedi cok mutlu olduk. Acaba kac haftalik yardimci olur musunuz

 • Merhaba benim adet dönemim 6 gün gecikince gebelik testi yaptım pozitif çıktı sonra test yaptırdım sonuçta 1403 gibi bi sonuç çıktı, bu ne demek hesaplarıma göre 3 haftalık bir gebeliğe göre normal mi bu değer?

  • Yaptığınız hesaplamalar yanıltıcı olabilir. Testin zaman içinde artış miktarına bakarak normal olup olmadığı değerlendirilebilir. Gebelik yaşını en doğru gösterecek şey doktorunuzun yapacağı ultrasondur.

 • Merhaba 2 temmuz da bhgc 80.8 çıktı 4 temmuz da 96.7 6 temmuz da 113.4 ve 9 temmuz bu gün ki değerim ise 199.7 çıktı be değerler normal mi gebelik var mı ?

 • Meraba benim son adet tarihim 26 mayıstı adetim 3 gün gecikti 30 haziranda beta hcg yaptırdım 51.05 çıktı doktor şüpheli dedi 5 temmuzda alttan muayene etti suan kese görünmüyor dedi yeniden test istedi onunda sonucu 441.69 sizce normal artış olmuş mu dış gebelik veya boş gebelik olabilir mi bi cevap verirseniz sevinirim

  • Normal artış var. Artış normal olsa bile dış gebelik gibi durumlar tamamen dışlanamaz. Artışın normal olması normal gebelik lehine yorumlanır. Ancak kesin konuşabilmek için ultrason ile gebeliğin görülmesini beklemek gerekir.

 • Merhaba adetim 4 gün geçti bugün kan tahlili yaptırdım ve beta HCG değerim 2170 çıktı ama ultrasonda bakıldığında henüz görünmüyor dedi doktorum. Daha yeni olduğu için olabilir mi

  • Ultrasonda erken dönemde görülmeyebilir. Gebelik normal olsa bile erken dönemde ultrason birşey göstermez. Eğer testleriniz dahada yükseldiği halde gebelik kesesi görülmezse veya testlerde istenilen seviyede artış olmazsa dış gebelikten şüphelenilir.

 • Merhaba
  Adetım 8 gun gecıktı. 2 gun once evde test yaptım pozıtıf cıktı. Bugün kan verdım 130.5 cıktı. Hamile miyim.
  2 ay once de düşük yapmıştım

 • Merhaba ben 6 aylık evliyim
  hcg nin ilk testinde 0.05 çıkmıştı şimdi ise 0.100 çıktı kafam çok karıştı ne demek bu

 • Merhaba. Benim reglime 5 gün var, rahatsızlığım nedeniyle bugün hastaneye gittiğimde doktor ona da bakmak istedi ve 7.34 çıktı, sizce ümitlenmeli miyim ?

 • Merhaba en son adetim 20 Nisan 2018 29 nisan 2018 de evlendim daha sonra adet görmedim Günüm geçtiği için mayıs ayında idrar tahlili yaptım negatif tek cizgi cıktı 28 Haziranda kan testi yaptırdım Beta 0.37 çıktı ve ben hala adet görmedim sebebi ne olabilir

  • Adet olamamanın gebelik dışında birçok nedeni var. Örneğin bazı hormonal sorunlar gibi. Sizin gebelik testiniz negatif görünüyor. Ayrıntılı değerlendirme için doktora başvurmalısınız.

 • adetime 1 gün kala idrar testi yaptım ve pozitif çıktı hemen sabahına beta hcg ye bakıldı 259.9 çıktı sonuç. bugün kadın doğum a çıktım henüz bir sey göremeyiz bi kaç gün bekle sonra yeniden hcg ye baktir dedi. bu sonuca göre gebelik vardır ya da yoktur demedi aklım cok karıştı sizce durum nedir? teşekkürler

  • Tahliliniz yüksek bu gebeliği düşündürüyor ancak sağlıklı bir gebelikten bahsedebilmek için kontrol tahlilinizde istenen seviyede yükselmenin olması gerekir. Bu seviyedeki yüksekliklerde ultrason da bir katkı vermediği için beklemek gerekir.

 • Son adet tarihim 4 Haziran regl dönemime 5 gün var kanda test yaptırdım 1.98 çıktı degerim negatif dediler biraz daha beklemeli miyim?

 • Merhaba kan gebelik testi yaptirdim beta hcg 18467.00 cikti on gun gecikmistim bunu yaptirdigimda. Suan 13 gecikmedeyim. Pazartesi doktora randevu aldim sizce kac haftaliktir yorumunuz nedir

 • Merhaba aşılama oldum ben 13 haziran da 25 haziranda adetime 4 gün kala test yaptım 26,47 çıkmış *** jel kullanıyorum hamilemiyim?

 • 5 haziranda adet oldum 10 haziranda iliskiye girmeye basladik esimle 2 gun arayla adetime 6 7 gun var bugun dayanamadim bete hcg yaptirdim sonuç 2 cikti ne demek bu

 • Mayıs’ın 16 sında adet oldum yani bugün 9 gün geçikti test yaptım pozitif çikti ama kanda değerim 100 çikti sizce hamilemiyim

  • Evet testiniz gebeliği düşündürüyor. Ancak takip ve kontrol test ile beta hcg’nin artış miktarına bakmak gerekir. Ayrıca uygun zamanda ultrasonla değerlendirmek gerekir.Lütfen doktora başvurunuz.

 • Ben diyabet hastasiyim adetim 10 gun gecikti 5 gun once test yaptirdim.beta hcg degeri 0.317 cikti doktor suan bisey diyemem dedi yukselme ihtilmali varmi acaba yoksa suan gebe olma sansim hic mi yok

 • Mrb benim son adet tarihim 17 mayıs bugün test yaptırdım beta HCG 8941 cıktı yüksek mi normal mi anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

  • Tahlil yüksek, gebelik lehine yorumlanır. Sağlıklı bir gebeliğin olup olmadığını anlamak için takip etmek ve uygun zamanda ultrason ile baktırmak gerekir. Kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

 • Mrb 6.5 aylik bir bebegim var. 19 haziranda regl olmam gerekirken olmadim bhcg yaptırdım 6.7 cikti 23 hazirandada kanamam basladi gebe olabilir miyim.

 • ilişki yaşadıktan 11 gün sonra test yaptırdım ve 1.20 çıktı hcg değerim, doğum kontrol hapıyla korunmuştum zaten fakat o ay regl olamadım kadın doğum doktorum normal olduğunu söyledi , şimdi diğer ayın regl’ini bekliyorum son gecelerde çok fazla tuvalete kalktım hala acaba mı düşüncesi var kafamda sizce mümkün mü ?

  • Bu teste göre gebelik yok diyebiliriz. Ancak kesin yok demek zor. Gebeliğin çok erken dönemlerinde bu test henüz yükselmeden kan testi yaptırdıysanız sonuç negatif çıkabilir. Adet döneminiz gecikir veya şüpheniz olursa kontrol test yaptırınız.

  • Test sonucu pozitif olsa da anlamlı kabul etmek için daha yüksek değerleri görmek gerekir. Bir süre sonra kontrol kan testi baktırınız eğer anlamlı yükselme olursa gebelik lehine yorunlanır.

 • Merhaba son adet tarihim 7 mayis ve test yaptım pozitif çıktı 1 ay önce kan testi 20.24 şimdi yine yaptım 485.1cikti hamilesin dedi doktor ultrason a bakmadı daha görünmez dedi ama çoğu insan kese bu sonuçla görünür dedi sizce normal gebelik demi yoksa dış gebelik mı?

  • Bu değerlerde kese henüz görülmez. Kesenin görülmesi için 2000-3000 seviyelerinde olması gerekir. Testteki artış oranına göre de gebeliğin sağlıklı olup olmadığı tahmin edilebilir. Ancak sağlıklı bir gebelik olduğunu, dış gebelik olmadığını kesin gösterebilmek için doktorunuzun keseyi ultrason ile göstermesi gerekir. Yani bir süre daha beklemeniz gerekir.

 • 7 Mayıs ta adet oldum adetim gecikti gebelikte pozitif vardı kan testi 485.1 çıktı. Çoğu insan beş haftalık dedi kese görünür dedi ama doktor ultrason a bakmadı sizde değer düşük mü yada bu sonuçla kese görülmüyor mu

 • Mrb günüm 6 gün geçti kan değeri 1.1 çıktı daha önceki aylarda 0.1 çıkıyor du doktor şüpheli 3 gün sonra tekrar yaptır dedi ve hafif kanama geldi hamile olma ihtimali var mı acaba

 • 3 haziranda adet oldum. 7’sinde temizlendim adetim in 11 ve 13 günlerinde ilişkim oldu çarşamba günü doktora gidicem. İlk ilişki üzerinden 8 gün geçmiş olacak beta hcg de belli olur mu hamile olduğum adetime 15 gün var yoksa erken mi daha kasiklarimda hafif ignelenme oluyor.

 • Merhaba acile hastaneye gittim beta değerim 7,47 çıktı. Hamilelik gözüküyor uygulama yapamayız ama net sonuç için 48 saat tekrar yaptırın dedi. Bugün yaptırdım 2.84 çıktı. İki değeride kadın doğuma gösterin dedi. Neden değer düşer ya da olmayan gebelikte değer 5 ten yukarıya yükseliyor mu? Aç karnına ve ya tok olmak kan testinde etkiler mi hamilelik için?

  • Bu testler gebeliğin olmadığını düşündürüyor. Şayet kontrol kanınızda anlamlı yükseklik olsaydı gebelik lehine yorumlanırdı. Testin aç veya tok yapılması önemli değildir. Bazen bu seviyelerde hafif yükseklikler olabilir.

  • Kesin sağlıklı bir gebelikten söz edebilmek için kontrol kan testlerinin görülmesi ve ultrason ile gebeliğin ispatlanması gerekir. Şu an testiniz pozitif bu sonuç gebeliği düşündürüyor.

 • Merhaba .Hormon test sonucum-Total BhCG değerim 436.98 cıktı. Kaç haftalik hamileyim?Ultrasonda neden görünmüyor?

 • 11 haziran saat 10:30 da BETA HCG değeri 118
  13 haziran saat 08:15 de BETA HCG değeri 196,8 çıktı
  2 gün olmasına 2 saat 15 dk vardı ama tam iki katı çıkmamış açıklayabilirmisiniz?

  • Gebeliğin ilk dönemlerinde 1.5-2 günde beta HCG’nin ikiye katlanması beklenir. Artışın yavaş olması anormal gebeliği (dış gebelik, başarısız gebelik gibi) düşündürür. Sizdeki artış sınırda bir yerde. Kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz daha sağlıklı olur.

  • Adet tarihiniz geciktiyse gebelik olma ihtimali yüksek. Ancak sağlıklı bir gebeliğin olduğunu anlamak için kontrol kan tahlili ve bu testin ne kadar yükseldiğine bakmak gerekir. Kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

 • Benim beta hcg sonucum 0.413 çıktı acilde yaptırmıştım doktor varda diyemem yokta diyemem dedi supheli dedi sizce yukselir mi sonucum gebelik olabilir mi?

 • Merhabalar benim ilk gebeliğimde kanda çıkmadı aradan bir hafta snra evde test yaptım silik cıktı. Sonuc bir cocugum var. 2.bebeği düşünüyoruz 1 aydır korunmasız ilişki yasadık. En son adet tarihim 03.05.2018 bu ay olmadım hala. Pazartesi gunu doktora gittim beta 0 cıktı. Doktor sol yumurtalıkta catlama oluşmuş dedi. Su an kasık agrım var sol tarafta yarın idrar test yapmayı düşünüyorum. Sizce hamilemiyim acaba?

  • Testiniz pozitif. Ama bu sağlıklı bir gebelik için yeterli değil. Kontrol tahlilde yükselmeye bakılır. Anlamlı yükselme varsa ultrason ile gebelik teyit edilir. Biraz beklemeniz gerekecek.

 • merhaba adetim 6 gün gecikti bugün kan testi yaptım 100 un degerim üzerinde çıktı acaba 6 gün gecikmeye göre normal mi bu deger herşey normal mi ayrica kimyasal gebelik geçirdim geçen sene

 • Merhaba benim beta hcg değerim 3737 çıktı kaç haftalık hamileyim sizce kese görünürmü doktora gitsem Teşekkürler

 • 16 gün adetim gecikti test yaptım çıkmadı kan testi yaptırdım sağlık ocağı olmadığını söyledi.0.100 çıktı normal mi?

 • Son adet tarihi 20 mayıs 24 25 26 mayıs tarihleri arasında ilişki yaşandı 4 haziran tarihinde kan testinde beta HCG 34 test çubuğu negatif çıkiyor bu ne demektir ?

 • merhabalar. 12 gun once catlatma ignesi oldum. adetime 2 ya da 3 gun var.bugun beta hcg yaptirdim. 1.43 cıktı. 5-6 aydan beri test sonucum hep 1.20 idi. bu neyin gostergesi olabilir ya da bu sonuc artabilir mi?

 • Merhabalar çatlatma iğnesinden 15 gün sonra idrarda gebelik testim pozitif çıktı aynı gün kan baktırdım 39.26 çıktı 2 gün sonra adet olmam gereken gün tekrar baktırdım 49.5 çıktı gebelik var mı? Bu şekilde ilerlemesi sağlıklı mıdır?

 • Merhaba ben 9 haftalık hamileyken beta 185325.77
  12 haftada ise 110947.63

  Doktor fetüs iyi dedi endişelenme dedi ama bu kadar düşmesi beni endişelendiriyor
  Değerlerin bu kadar düşmesi normaldir ?

 • Merhabalar adetim bugun 4 gun olarak gecikti en son nisan 29 da adet oldum bugun doktora gittm kanda 28 deger cikti yeni baslangic dedi ama adet tarihime gore 4 haftalik olmasi gerekirken 28 degere gore 3 haftalik olarak geciyo bu deger normalmi ?

 • Merhabalar son adet başlangıcım 1 mayıs 2 gün önce idrardan test yaptım sonuç 2 çizgi çıktı kan tahlili yaptırdım değer 160.95 çıktı fakat kese görülmedi 15 gün sonrası için ultason tarihi verildi gebelik var mıdır ilk gebeliğim hiç bilgi sahibi değilim ne yapmalıyım?

  • Kese gösterilmeden sağlıklı bir gebelik olduğu söylenemez. Ancak erken dönemlerde sağlıklı gebelik olsa bile kese görülmeyebilir. Kontrol ultrason belirleyici olacaktır. Net birşey söylemek zor. Geçmiş olsun

 • Merhaba benim tarihim 23 nisan testi yaptırdım pozitif çıktı sağlık ocağına gittim kan testi verdim 442.7 çıktı sizce ne kadarlık hamileyim?

 • 07.05.2018 tarihinde 3 günlük bir adet dönemim oldu. Eşimle 19.05.2018 tarihinde korunmadan ilişkide bulunduk. Ve aradan bir hafta sonra idrar testi yaptım 3 tane ayrı günler 3’üde silik bir şekilde ikinci çizgi oluştu. Bugün kan testi yaptım ve 4.17 çıktı Beta hcg hamileyim sizce?

 • Merhabalar adetim 1 Hafta gecikti kan tahlili yaptırdım 0.5 doktor negatif olduğunu söyledi üzerinden 8 gün geçti hala adet olmadığım için bugün yine kan tahlili yaptırdım sonuç 0.231 gebelik söz konusu olabilir mi acaba?

 • Merhabalar benim son adet günüm 21 nisandı.. Bugün kan değerim 307.1 çıktı hamilemiyim ve kaç haftalık oluyor teşekkürler ederim.

 • Merhaba adet günüme 2 gün varken beta hcg 11.79 idi adetim 4 gün geçti deger 375.15 e yükseldi sizce kaç haftalık hamileyim ve bu değerler normal mi, ultrasonda gozukur mu?

 • Merhaba,Iyi gunler..
  En son 2 nisanda adet oldum fakat henüz olamadım dün beta-Hcg yaptırdım sonucum 1.00 cıktı, düşük mu değerim?

 • Merhaba, son adet tarihim 22 nisan. Kan tahlili yaptırdım beta hcg 0.6 çıktı.Sizce gebelik var mıdır ?Teşekkürler.

 • Nisan 11 son adet tarihim bugün kan tahlili yaptırdım beta hcg 1035 cıktı 10 gün gecikme için normal bi değer mı acaba?

 • Merhabalar son adet tarihin 20/04/2018 kan testi yaptırdım 19/05/2018 de 57-pozitif çıktı gebelik var dediler 57 olması normal mi?

 • Son adetim 4 nisan beta-hcg:8093 18 mayistaki kan testi fakat doktorum ultrasonda ve jinekolojik muayenede kese goruntuleyemedi.7 mayistan 18 mayısa kadar koyu kahve rengi lekelerim vardi 2 gundur hic leke yok 20 mayista kürtaj yapalim dedi fakat kese gorunmuyor neyin kurtaji korkuyorum ilk gebegilim ve sol tubam tikaliydi tedavisiz dogal hamile kaldim.Bu degere gore gorunmemesi nelerden kaynaklanir.?kurtaj yaptirmam ne derece dogru olur?tesekkur ederim.

 • Nisan 19 unda olmam gereken adetim 24 ünde geldi ve üç gün sürdü ve mayıs ayında 14 ünde oldum bir gün bile sürmedi açık pembe renginde geldi 17 sinde doktora gittim hcg >2 çıktı alt muayene temiz ama adetim ayın 24 ünde olmam lazım yani bu deger yukselirmi yoksa kesin gebelik yok mudur ulturasonla bakındı.

  • Düzensiz kanamalarınız olmuş. Söylediğinize göre gebelik yok. Ama erken dönemlerde tahliller normal çıkabilir. Yani kesin yok demek zor. En sağlıklı bilgiyi doktorunuz verecektir.

 • Ben 07.05.2018 de tahlil yaptırdım beta hcg 1.6 cıktı 17.05.2018 de tekrar yaptırdım sonuç 246.6 cıktı sağlık ocağında hamilelik var fakat yalancı gebelik olabilir dedi yarın tekrar kan testi yaptıracam kan değerimin yarın kaç çıkarsa sağlıklı gebeliğin işaretidir.

 • Merhaba benim son adet tarihim 18 Nisan beş gün gecikti perşembe günü doktora gittiğimde beta hormonum 156 çıktı ultrasonda görünmüyor daha çok erken iki gün sonra tekrar test yap dedi bugün yaptığımda 411 çıktı. Kesin hamile miyimdir kaç haftalık olabilir bir de ultrasonda ne zaman görünebilir?

 • Merhaba ben 1 nisan adet oldum ve sonradan adet görmediyim icin doktoruma baş vurdum. 2 mayıs kan testi yaptırdım 61.2 çıktı , 19 mayıs tekrar kan testi yaptırdım 5922.24 cıktı.Sizce bu normal mi ve ben kaçıncı haftadayım. Teşekkürler.

 • Ben 18 nisan da adet oldum ve 6 mayısta yumurta çatlama iğnesiyle birlikte ilişkiye girdik
  18 mayıs kan tahlilinde beta hcg 17.80 cıktı sizce hamile miyim?

 • Merhaba ben 28 nisanda adet oldum mide bulantılarım var diye günüme 10 gün varken kan tahlili yaptırdım 0 3 çıktı sizce bu ne oluyor erken yaptırdığım içinde çıkmaya bilirmide sizden cevap bekliyorum teşekkürler

 • İdrar yollarımda enfeksiyon vardı ve on günlük antibiyotiğimi kullanıp kontrol amaçlı doktora gittim hamilelik testi de yaptırdı beta HCG 59.1 çıktı henüz sonuçları doktora gösteremedim. Ve adet günüm yeni geldi. Hamile miyimdir? Pazartesi günü doktora gideceğim fakat çok merak ettim.

 • 29 nisanda adet gördüm mayıs ayında henüz adet tarihim gelmedi ama azıcık kanama geldi beta hcg yaptırdım 365.8 çıktı kan degerim . Hamilemiyim sizce ? Bu kanama neye işaret?

 • Merhaba, adet gecikince eczaneden test alıp yaptım, c yazan yer silik, t yazan yer ise belirgin çıktı. Bunun üzerine kan testi yaptırdım beta hcg 18000 cıktı, bunu nasıl yorumlayabiliriz, hamilelik var mıdır? Teşekkürler.

 • 12 nisanda son adetimi oldum tekrar adet olmadım idrarda pozitif çıktı ultrason da gözükmedi kanda beta hcg ilkinde 125.8 iki gün sonra 117.3 çıktı bu değerler neyi gösteriyor doktor kesin birşey söylemedi.

  • Bu testin yüksek olması gebeliği düşündürür.Ancak kesin gebe diyebilmek için ultrason ile teyit etmek gerekir. İlk dönemlerde ultrasonda birşey görülemiyebileceği için net birşey söylenemiyebilir. Yani beklemek kontrol bakmak, adet olmazsanız belli süre sonra tekrar ultrason yapmak gerekebilir.

 • Pazar günü kan testi yaptırdığımda beta hcg sonucum 146.95’ti salı günü tekrar yaptırdım 381 çıktı değerlerim normal mi?

 • Ben test yaptırdım 1.18 çıktı daha sonra 2 gün sonra test yaptırdım 7.1 çıktı. Hamile olduğumu düşündüm bi gün sonra tekrar yaptırdım 0 çıktı üzüldüm 2 gün sonra yine yaptım 0 çıktı. Adet de olmadım 15 gün gecikti ne yapmalıyım?

 • Merhabalar
  Regl gününü iki gün geçti test yaptım ikinci çizgi silik çıktı. bhcg yaptırdım 10.35 çıktı sizce durum nedir?

 • En son adet tarihim 13 nisan 11 mayısta olmam lazımdı olmadım. Dün beta hcg testi yaptım 6.66 çıktı sizce olumlu mu?

 • En son 14 Nisan da adet oldum bugün test yaptırdım 270.5 çıktı buna göre kaç haftalık ve bu değer düşük mü bundan önceki ay kimyasal gebelik yaşadım yine böyle bir risk var mı?
  Teşekkürler

 • Merhabalar
  7 nisanda regli oldum. Mayis ayinda olamayınca test yaptim tek cizgi belirgin 2.cizgi silik cikti. 10 mayis kan testi yaptirdim beta hcg 155 cikti. Testen önce ultrasonla baktığında rahim kalınlığı 19 dedi. Hamilelik anlamina gelmeyebilir dedi. Sizce durum nedir. Bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler

 • Merhaba
  Ben adetim gelmeden kanda gebelik testi yaptırdım. Sonuç 5 çıktı. Şüphe olduğunu ama tam net olmadi için 2 hafta bekleyin dediler. 2 hafta sonrası tekrar yaptırdım. Bugün sonucu aldım yine 5. Bu durum neyi gösteriyor? Pozitiflik olduğunu söylediler. Herhangi bir yükselme olmamış. 2 hafta sürecinde. Bilgilendirirseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim.

  • Gebeliklerde bu testte yükselme beklenir. Sonucun 5 çıkması gebelik anlamına gelmez. Ancak gebeliğin çok erken dönemlerinde bu test yükselmeyeceği için sonradan kontrol baktırmak gerekir. 2 haftada sonucunuzda hiçbir yükselme olmamış. Bir süre sonra kontrol baktırabilir veya kadın doğum doktorundan yardım alabilirsiniz. Özellikle adet gecikmesi yaşarsanız direkt kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

 • Son adet tarihim 9 nisan. Adetim 3 gün gecince test yaptım pozitif çıktı, ertesi gün kan tahlili yaptırdım 1124.66 çıktı beta hcg hamilelik varsa kaç aylık?

  • Adet başlangıcı 9 nisan ise yaklaşık 4 haftalık gebelik beklenir. Ancak gebeliğin doğrulanması gerekir. Ultrason ile daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Lütfen kadın doğum doktoruna başvurunuz.

 • Merhabalar benim adetime daha 10 belki daha fazla var ve geçen cuma içime doğarak beta hcg testi yaptım 5.63 çıktı 4 gün üstünden geçti tekrar yaptım 6.73 çıktı. Ama adetime daha var ben hamilemiyim acaba bilgi verirseniz sevinirim.

 • Merhaba benim adetime 9 gün var fakat şüphelendi. Ve test yaptırdım 25 çıktı teste pozitif yazıyor bu demekki hamilemiyim. Peki normal mi bu seviye teşekkür ederim 😊

 • Gebelik testi yaptırdım beta sonucum 2,9 çıktı. Test sonucunda negatif olarak yazıyor ama gebelik var mıdır henüz hastalanmama daha var. Ama merak ettiğim için yaptırdım. Testi yaptıralı 1 hafta oldu acaba değerim yükselmiş midir veya gebelik mevcut mudur?

 • Eşim cezaevinde ben mart ayında 15/20 si arası adet oldum azdı eşimle bi 19 şubatta bide 9 nisanda birlikte oldum. Dün test yaptırdım bhcg 892 geldi 5 saat sonra da 1052 geldi. Benim büyük ihtimal olduysa 9 nisanda oldu ama bu kadar kısa sürede bu kadar yükselir mi?

Yorum Yap

error: Kopyalamak yasak! İçeriği çalan hırsızlara karşı ufak bir önlem. Anlayışınız için teşekkürler.